آشنایی با انواع عطر و ادکلن های اماراتی  :

1- دسته اول از عطرهای اماراتی، عطرهایی هستند که در کشور امارات تولید و مسلماً پر می شوند. این عطرها تقلبی نیستند بلکه برندهایی نوپا هستند، که اغلب در محدودۀ  قیمتهای پایین شروع به فعالیت می کنند و بازار هدف آنها مشتریانی ست که با  قیمت اقتصادی قصد خرید دارند. این موضوع حتی در کشورهای اروپایی و  آمریکایی نیز صادق است و در آنجا نیز چنین برندهای متفرقه ای یافت می شود.


  • A :  عطر و ادکلن های اماراتی مشابه

 عطرهای مشابه اصل ، همان برندهای متفرقه ای هستند که با خرید فرمول عطر برندهای معروف،  به صورتی قانونی رایحه آنها را تولید می کنند و با هزینه کمتری تحت اختیار  مشتریان قرار می دهند. این محصولات به دلیل رعایت قانون کپی رایت، نامی  متفاوت و ترجیحاً ظاهری متفاوت را نیز برای شیشه و بسته بندی محصول خود  انتخاب می کنند. اینها تولیداتی قانونی بوده و تقلبی محسوب نمی شوند.  برندهایی نظیر ریو کالکشن Rio Collection ، فرگرنس ورد Fragrance World و جانوین Johnwin از این قبیل هستند.


  • B :  عطر و ادکلن های اماراتی معمولی

 این دسته ، عطرهایی با رایحه خاص خود آن سازنده بوده و ظاهر و بسته بندی ویژه  خود را دارند. در ۱۰ سال اخیر، کشور امارات به لحاظ تولید عطر و ادکلن،  پیشرفت های چشمگیری داشته است و در حال حاضر برندهای مشهور بسیاری نیز برای  خود دارد که آشناترین آنها برای مردم ایران، دو برند اجمل و امپر است!
 ۲-عطر و ادکلن های تقلبی که خود آن ها شامل دو دسته می شوند 

  • با شیشه و جعبه ای بسیار شبیه به نمونه اورجینال
  • با شیشه ای مشابه اورجینال اما جعبه های معروف به تستر

این دسته عطر و ادکلن هایی هستند که کپی کاملی از عطرهای مشهورند و شیشه و بسته بندی آنها در چین یا هر کشور دیگری تولید می شود و سپس در  امارات، اسانس به داخل این شیشه ها تزریق می شود و در نهایت به سایر کشورها  توزیع می گردد. البته پر کردن شیشه ها در کشور چین هم انجام می شود.

در صنف عطر  و ادکلن ، منظور از ادکلن اماراتی ، دسته دوم، یعنی عطرهای تقلبی است. اما  این واژه به اشتباه توسط مشتریان به کار برده می شود و آنها تصور می کنند عطری که زیر نویس عربی داشته باشد و یا تولید امارات روی آن درج شده باشد، جزء دسته عطرهای پر شده محسوب می شود و تقلبی ست.

پس به خاطر داشته باشید که:

  • عطر و ادکلن هایی که در دسته اول قرار  دارند، صرفاً برندهایی نوپا و متفرقه شناخته می شوند، ساخته و پر شده در  امارات هستند اما تقلبی نیستند.
  • دسته دوم، به دلیل آنکه یک کپی کامل و فریبنده از عطر و ادکلن های مشهور هستند، اصطلاحاً پر شده اماراتی محسوب می شوند و قطعاً تقلبی هستند.
  • عطرهای عربی نویس، عطرهای پر شده در امارات نیستند، آنها اورجینال بوده و در کشوری که کمپانی آن برند اعلام می کند ساخته و پر می شوند.