عطر نشانه ی شخصیت شما

زمانی که شما با شخص جدیدی برخورد می کنید اولین نشانه های ظاهری او برای همیشه در ذهنتان باقی می ماند.

مسلما هیچکس از آشنایی با یک فرد آشفته ظاهر و بد بو خوشحال نمی شود، از آنجا که ما معمولا چند وقت یکبار به طور ناگهانی یا برنامه ریزی شده با افراد جدیدی آشنا می شویم، آراستگی یکی از مهم ترین صفات برای محبوبیت و جذب افراد است.

اما در کنار آراستگی ظاهری خوشبو بودن نیز هم بسیار مهم است.

( از نظر کارشناسی شخص خودم یه آدم جذاب و آراسته که بوی عطر خوبی نده مثل غذای بدون دسره، البته این فقط نظر بنده ست )

معمولا افرادی که برای جذابیت اهمیت ویژه ای قائل هستند همیشه از یک نوع عطر خاص و ماندگار استفاده می کنند طوری که تا مدت کوتاهی بعد از خارج شدنشان از مکانی عطر خوششان باقی می ماند و در یاد مخاطبانشان نقش پر رنگ تری به جا می گذارند.

در گذشته معمولا عطر ها به صورت روغنی یا عصاره ی تقطیر شده گل ها بودند، روغن عطر های روغنی از چربی نهنگ یا گربه گرفته می شد که لکه آن روی لباس می ماند و نوع دیگر که مایع بود مثل گلاب چندان ماندگاری نداشت و بعد از چند روز بوی خوش آن به یک بوی نا مطلوب تبدیل می شد.

اما امروزه تمامی ادکلن ها الکل طبیعی و اسانس روغنی است که تفاوت عمده عطر ها در درصد این ترکیبات است، این میزان می تواند از 78 درصد الکل طبیعی تا 95 درصد باشد.

انواع مختلف ادکلن با درصد های متفاوت وجود دارند که شامل پرفیوم ها که با 22 درصد اسانس روغنی از مرغوب ترین ادکلن ها هستند، ادوپرفیوم ها که با داشتن 15 الی 22 درصد در مقام دوم قرار دارند. سومین رتبه از آن ادوتویلت ها با داشتن 8 الی 15 درصد اسانس روغنی است.

عطر و ادکلن


معرفی انواع رایحه های عطر و ادکلن:

رایحه گل ها: این نوع عطر ها جزو دسته ی عطرهای شیرین قرار می گیرند از این نوع عطر می توان به یاس، شکوفه های پرتقال و رز اشاره نمود.

رایحه چوب: این عطر ها نیز شیرین هستند.

مرکبات: معروفترین های این رایحه سیب، هلو، نارنگی و انبه است، جزو دسته عطر های گرم و تند است.

ادویه جات شرقی: همانطور که از اسم آن مشخص است این نوع عطر ها جزو دسته گرم و تند قرار می گیرند، از معروفترین این رایحه دارچین، میخک و فلفل است.

علفی: از آن به عنوان عطر روزانه یاد می شود که رایحه های اسطوخودوس، رزماری، سرخس را در بر می گیرد.

دریایی: این عطر ها در زمره ی عطر های سرد قرار می گیرند و حس پاکی به انسان می بخشند.

عطر و ادکلن